Zapisz mnie!
odpowiedzi na pytania
pytania

FAQ

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane nam pytania. Jeżeli na poniższej liście nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, skontaktuj się z nami telefonicznie lub umów się na niezobowiązujące spotkanie z dyrektorem. Wystarczy wysłać zgłoszenie, klikając przycisk poniżej, a dyrektor placówki skontaktuje się z Tobą. Serdecznie zapraszamy!

formalności

Formalności

Czy rekrutacja trwa cały rok?
Zapisy do przedszkola prowadzimy przez cały rok - w miarę dostępności miejsc. Zapisy na nowy rok przedszkolny rozpoczynamy już w styczniu. Grupy zapełniają się szybko, dlatego zachęcamy, żeby rejestrację do wybranej placówki przemyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem. Gwarancją miejsca jest podpisana umowa.
Co trzeba zrobić, aby zapisać dziecko do przedszkola?
Krok 1. Kontakt z Przedszkolem
Skontaktuj się z nami przez formularz, telefonicznie pod numerem: 553-440-195 lub drogą e-mailową: czesc@oksfordzik.pl, aby umówić się na wizytę i dowiedzieć się więcej o naszym przedszkolu.
Krok 2. Spotkanie
Umów się na spotkanie podczas, którego będziesz miał/a okazję poznać dyrekcję oraz naszych nauczycieli, a także zobaczyć przedszkole i dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do edukacji i opieki nad dziećmi..
Krok 3. Podpisanie umowy
Po spotkaniu i zapoznaniu się z naszą kadrą zapraszamy na podpisanie umowy. W tym czasie omówimy wszystkie szczegóły związane z adaptacją.
Krok 4. Adaptacja
Przed rozpoczęciem regularnych zajęć zapewniamy okres adaptacyjny, który pozwoli dziecku oraz rodzicom stopniowo przyzwyczajać się do nowego środowiska. Nasza kadra posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi dzięki czemu będzie dużym wsparciem w procesie adaptacji.
Krok 5. Szczęśliwy Przedszkolak
Po pomyślnie zakończonym procesie adaptacyjnym zachęcamy do regularnego uczęszczania do przedszkola. Nasze zaangażowane nauczycielki oraz ciekawe zajęcia edukacyjne sprawią, że Państwa dziecko z radością będzie wracać do przedszkola każdego dnia.
Czy dla rodzeństwa przewidziane są zniżki?
Tak, oferujemy zniżki dla rodzeństwa: jest to zniżka od pakietu podstawowego w wysokości 200zł dla drugiego i kolejnych dzieci.
Czy do przedszkola przyjmowane są dzieci poniżej 3 roku życia? Ile trwa rekrutacja?
Tak. Do Oksfordzika przyjmujemy dzieci, które ukończyły 2,5 roku i są gotowe emocjonalnie i społecznie na uczęszczanie do przedszkola. Rekrutacja dzieci do przedszkola trwa cały rok i jest zależna od liczby wolnych miejsc w placówce.
edukacja

EDUKACJA I WYCHOWANIE

Jakie metody/programy wychowawcze są stosowane w przedszkolu?
Oksfordzik to przedszkole bliskościowe. Nasze działania wychowawcze opieramy o metody pracy w duchu „Pozytywnej dyscypliny”, który przygotowuje do rozumienia emocji oraz uczuć własnych i innych, uczy wartości i norm społecznych. Jego filarami są:
  • rodzicielstwo bliskości - styl wychowania, którego podstawą jest zapewnianie dziecku bliskości, wzajemny szacunek i poszanowanie potrzeb obustron;
  • porozumienie bez przemocy - metoda komunikacji, która ma na celu wspieranie dialogu między ludźmi oraz budowanie relacji opartych na empatii i uwzględnianiu potrzeb wszystkich osób;
  • self-reg - nauka samoregulacji, identyfikacji i zarządzania emocjami pozwalające dzieciom powrócić do stanu zrównoważenia, który jest niezbędny do rozwoju;
  • mindfulness - trening uważności, ćwiczenia umysłu opierające się na koncentracji uwagi na obecnej chwili i próbie świadomego jej przeżycia z pełną uwagą i jasnością umysłu;
  • pozytywna dyscyplina - metoda wychowawcza, oparta na wzajemnej miłości i szacunku. Wspiera rozwój odpowiedzialności i samodzielności u dzieci w każdym wieku.
Co się dzieje, jeśli dziecko odmawia wzięcia udziału w organizowanych zajęciach?
Nauczyciel zachęca każde dziecko do udziału w zajęciach. Dziecko ma prawo odmówić udziału - może obserwować je z boku i dołączyć w trakcie.
Czy dzieci są pod opieką logopedy?
Tak, na początku roku szkolnego każde dziecko uczestniczy w badaniu przesiewowym prowadzonym przez logopedę przedszkolnego. Jeśli jest wskazanie do terapii, rodzic dostaje o tym informacje i dziecko może skorzystać z terapii logopedycznej na terenie przedszkola w czasie pobytu w przedszkolu. Indywidulana terapia logopedyczna jest dodatkowo płatna. Grupowe zajęcia logopedyczne ogólnorozwojowe, w tym oddechowe, artykulacyjne - wspierające rozwój aparatu mowy, są prowadzone jako element zajęć dydaktycznych.
organizacja

Organizacja

Czy w jadłospisie uwzględnianie są posiłki dla dzieci ze specjalnymi dietami?
W przypadku alergii pokarmowych stosujemy dietę eliminacyjną i zapewniamy posiłki dietetyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka. Jeżeli dieta dziecka jest bardzo restrykcyjna, z dużą ilością produktów wykluczonych, to dla bezpieczeństwa dziecka rodzic sam dostarcza posiłki do przedszkola.
Czy dzieci codziennie wychodzą na dwór?
Tak, nasze przedszkole stawia na codzienną aktywność na świeżym powietrzu, co sprzyja zdrowemu rozwojowi dzieci i pozwala im czerpać radość z zabawy w naturalnym środowisku.
Czy dzieci jeżdżą na wycieczki? Jeśli tak, to jak często i w jakie miejsca?
Oksfordzik regularnie organizuje wycieczki i wyjścia dla dzieci. Miejsca do których się udajemy to teatry, gospodarstwa agroturystyczne, farmy, wystawy przeznaczone dla dzieci.
Czy przedszkole korzysta z aplikacji mobilnej dla rodziców?
Tak, w Oksfordziku korzystamy z aplikacji LiveKid. Rodzice mają w niej dostęp do takich funkcjonalności jak:
- harmonogram,
- ogłoszenia (ważne informacje organizacyjne od dyrektora),
- komunikator (pozwala na bezpośredni kontakt z opiekunami),
- jadłospis,
- galeria (umieszczamy tam bieżące aktywności Państwa pociech),
- rozliczenia i możliwość płatności.
Kto może odbierać dziecko z przedszkola?
Do odbioru dziecka upoważnieni są tylko rodzice lub opiekunowie prawni oraz osoby przez nich pisemnie upoważnione. Osoby wchodzące do przedszkola kontroluje Pani woźna oraz nauczyciele.

Masz pytania?

Zawsze szanujemy Państwa prywatność i dane osobowe, te które zdecydują się nam Państwo przekazać, zostaną wykorzystane jedynie na potrzeby procesu rekrutacji. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych dostępne są tu - Klauzula informacyjna
recaptcha

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

facebook instagram phone +48 533 440 195